Choroby w rodzinie królewskiej. Księżna Kate jest w szpitalu, poważnie chorzy są też Sarah Ferguson i król Karol III

Pałacowi towarzyszą kolejne dramatyczne wieści, gdy Księżna Kate, król Karol III oraz Sarah Ferguson borykają się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Księżna Kate, choć przeszła operację jamy brzusznej, nadal pozostaje hospitalizowana, oczekując na pełną rekonwalescencję. Zabieg ten był wcześniej zaplanowany, a sama Księżna spodziewa się spędzić w szpitalu kolejne dwa tygodnie. Po wypisaniu z placówki nie wróci od razu do swoich oficjalnych obowiązków, a okres rekonwalescencji ma zakończyć się najwcześniej w okolicach Wielkanocy. Tymczasem król Karol III szykuje się do hospitalizacji w związku z powiększoną prostatą.

Dodatkowo, do dramatu dołącza Sarah Ferguson, była żona księcia Andrzeja. Księżna Yorku zmaga się z nowotworem, a to już nie pierwszy raz. W czerwcu 2023 r. zdiagnozowano u niej raka piersi, co skutkowało przeprowadzeniem poważnej operacji, tj. pojedynczej mastektomii. Niedawno przeszła także zabieg rekonstrukcji po mastektomii, podczas którego usunięto kilka pieprzyków. Niestety, jeden z nich okazał się złośliwy, a konkretnie był to czerniak złośliwy.

Rzecznik księżnej przekazał oświadczenie, podkreślając, że chociaż kolejna diagnoza była niepokojąca, sama księżna nie traci ducha. Obecnie poddawana jest leczeniu w londyńskim Royal Marsden Hospital pod opieką dr. Andrew Furnessa, konsultanta onkologa medycznego, oraz Catherine Borysiewicz, konsultanta dermatologa w King Edward VII Hospital.

Sarah Ferguson, znana bardziej jako „Fergie”, była bohaterką jednego z największych skandali w historii rodziny królewskiej, gdy jej kompromitujące zdjęcia zostały opublikowane w 1992 roku. Rozwód z księciem Andrzejem nastąpił w 1996 roku, a przez wiele lat „Fergie” miała zakaz uczestniczenia w oficjalnych wydarzeniach. Jednak po wstąpieniu na tron Karola, została ponownie przywrócona do rodziny królewskiej. Co ciekawe, jej starsza córka, księżniczka Beatrycze, zaangażowana jest jako patronka British Skin Foundation, wspierając pacjentów cierpiących na raka skóry.

Źródło: fakt.pl

Andrzej Duda postawił sprawę jasno. Wiemy, co z przedterminowymi wyborami

Komentarze