III Wojna Światowa – zaczęło się BOMBARDOWANIE…

III Wojna Światowa – rozpoczęło się bombardowanie! Głos zabrał Donald Trump.

Strona Turecka potwierdziła atak powietrzny na granicy Syrii z Irakiem. Celem przeprowadzonych działań było odcięcie zaopatrzenia sił Kurdów. Są zdjęcia i nagrania z akcji.( dostępne w dalszej części tekstu).

Turcja rozpoczęła strzelaninę na przejściu granicznym Semalk. W wyniku działań miało zginąć 9 osób. Strona turecka określiła je jako „terroryści”.

W ten sposób tranzyt między Irakiem i Syrią i linie wsparcia, w tym amunicja, zostały odcięte – mówi urzędnik cytowany przez Reutera. We wtorek Turcja ogłosiła, że jest już gotowa do uderzenia na północnym wschodzie Syrii. Strona turecka chce uderzyć w  Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF). Na ich czele stoją Kurdowie. Po kliknięciu „czytaj dalej” nagranie z bombardowania…

Kluczowe jest utworzenie strefy bezpieczeństwa i korytarza pokoju, które przyczynią się do pokoju i stabilizacji w naszym regionie, jak i kluczowe jest, by Syryjczycy mogli bezpiecznie żyć – czytamy w oświadczeniu ministerstwa obrony Turcji.

Do tej pory Kurdowie byli wspierani przez Stany Zjednoczone. W związku z operacją wojskową strony tureckiej siły USA wycofują się z północnej Syrii. Ponadto za schwytanych w okresie maksymalnie dwóch lat wstecz bojowników ISIS odpowiadać będzie Turcja.

Jak już wcześniej wyraźnie mówiłem i teraz tylko przypominam, jeśli Turcja zrobi coś, co ja, w mojej wielkiej i niezrównanej mądrości, uważam za przekraczające granice, całkowicie zniszczę i unicestwię gospodarkę Turcji (jak już to zrobiłem!)” – czytamy  na Twitterze Donalda Trumpa.

Być może jesteśmy w trakcie opuszczania Syrii, ale w żaden sposób nie porzuciliśmy Kurdów, którzy są wyjątkowymi ludźmi i wspaniałymi wojownikami – dodał w swoim wpisie Trump.

Komentarze