Kolejna afera wokół mandatów poselskich Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika! Posłanka PiS postawiła sprawę jasno

Zaskakujące słowa posłanki PiS, Olgi Semeniuk-Patkowskiej, na temat utraty mandatów przez Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, wzbudziły kontrowersje i emocje w studiu programu „Wybory w TOKu” na antenie TOK FM.

W trakcie dyskusji na temat konsekwencji ruchu prezydenta Andrzeja Dudy, który skierował ustawę budżetową do Trybunału Konstytucyjnego, Semeniuk-Patkowska oznajmiła, że:

już nikt nie kwestionuje tego, że panowie utracili mandaty – jej słowa wywołały zdziwienie obecnych w studiu gości

W programie, prowadzonym przez Dominikę Wielowieyską, uczestniczyli przedstawiciele różnych partii politycznych, co doprowadziło do ożywionej dyskusji na temat działań prezydenta Dudy oraz utraty mandatów przez Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Marcin Bosacki z Koalicji Obywatelskiej skrytykował decyzję prezydenta, nazywając ją „niepotrzebnym i żałosnym gestem”. Z kolei posłanka PiS odniosła się do sytuacji w sali plenarnej, sugerując, że powinno być 460 posłów, a zarazem oskarżyła Państwową Komisję Wyborczą o niewłaściwe działania.

Syn Mariusza Kamińskiego daje do wiwatu. Wyśmiał go wiceszef resortu Krzysztof Śmiszek

Barbara Oliwiecka z Polski 2050 odpowiedziała na te zarzuty. Zasugerowała, że prezydent Duda musiał podjąć decyzję o utracie mandatów przez Kamińskiego i Wąsika jako gest dla swojego elektoratu. Prowadząca program, Dominika Wielowieyska, zwróciła się więc do posłanki PiS. Przypomniała, że prezydent ułaskawił obu panów, co oznacza, że formalnie zatarł wyrok, a co za tym idzie, utrata mandatów jest logicznym skutkiem tego wyroku.

W trakcie dalszej wymiany zdań, posłanka PiS, Olga Semeniuk-Patkowska, przerwała prowadzącej, oświadczając, że:

teraz już nikt nie kwestionuje tego, że panowie Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński utracili te mandaty

Jej deklaracja zszokowała obecnych w studiu gości, którzy zaczęli dopytywać o szczegóły tej kontrowersyjnej deklaracji.

Barbara Oliwiecka w końcu wyraziła stanowczy sprzeciw wobec wypowiedzi posłanki PiS. Stwierdziła, że Semeniuk-Patkowska faktycznie przyznała, iż panowie Kamiński i Wąsik utracili mandaty na skutek przestępstwa i wyroku sądu. Posłanka PiS stanowczo zaprzeczyła temu oskarżeniu, twierdząc, że nie wypowiedziała takich słów i prosząc o nieprzywłaszczanie sobie wypowiedzi.

Emocje w studiu sięgnęły zenitu. Kwestia utraty mandatów przez Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika pozostaje tematem intensywnych debat i kontrowersji w polskim życiu politycznym.

Źródło: onet.pl

Kamiński i Wąsik znów pod ścianą! Teraz muszą zwrócić pieniądze za…

Komentarze