Królowa Elżbieta II wystąpiła w TYM! Zrobiła to ze względu na zaawansowany wiek

Królowa Elżbieta II to 93-letnia monarchini Wielkiej Brytanii. W swojej koronie pojawia się tylko na oficjalnych i bardzo ważnych przyjęciach oraz wydarzeniach.

„Wśród priorytetów rządu Borisa Johnsona na nową sesję parlamentarną, jest przeprowadzenie brexitu”–  takie słowa przekazała brytyjska królowa Elżbieta II w wygłoszonej w poniedziałek mowie tronowej.

 

Ze względu na swój zaawansowany wiek królowa przestała przestrzegać pewnej reguły. Monarchini po raz 65 otworzyła uroczystą mową tronową nową sesję parlamentu. Wtedy uwagę zebranych przyciągało jej nakrycie głowy.

 

ZOBACZ TEŻ:Cejrowski komentuje wynik wyborów! Takich słów NIKT się nie spodziewał!

 

Zebrani zamiast skoncentrować się na jej słowach o zbliżającym się brexicie i planie wyborczym premiera Borisa Johnsona, skupili się na stylizacji królowej.
Tym razem Brytyjska królowa nie założyła swojej korony. Na uroczystości wystąpiła w znacznie skromniejszym diademie Jerzego IV z XIX wieku. Powodem zmiany była waga korony, która okazała się zbyt sporym dyskomfortem ze względu na swą ciężkość.

 

ZOBACZ TEŻ:Mężczyzna nie mógł oddawać moczu. Lekarze w jego pęcherzu odkryli specyficzny przedmiot!

 

Prawowita korona Elżbiety II wysadzana rubinami, szmaragdami, szafirami, perłami i diamentami waży ponad kilogram. To znacznie za dużo dla panującej od 67 lat głowy rodziny Windsorów.
Ze względu na swój zaawansowany wiek Królowa Elżbieta postanowiła się oszczędzać. Z pewnością podczas trwającej ponad 2 godziny mowy ciężka korona stałaby się znacznym dyskomfortem dla monarchini.

 

Źródło:wpgwiazdy

Źródło zdjęcia:Instagram

Komentarze