LUBELSKIE: pożar na spotkaniu towarzyskim. 7 osób trafiło do szpitala

Wstrząsająca tragedia rozegrała się podczas niepozornego spotkania towarzyskiego w urokliwym Orchówku, położonym w malowniczym województwie lubelskim. W wyniku nieszczęśliwego zdarzenia związanego z używaniem biopaliwa siedem osób doznało poważnych poparzeń. Wszyscy poszkodowani zostali natychmiast przewiezieni do szpitala. Trwa walka o ich zdrowie, a stan jednego z nich jest nadal krytyczny.

 

Dramatyczne wydarzenie zostało zgłoszone przez dyżurnego strażaków z Lublina, młodszego kapitana Adriana Michalaka. Według jego doniesień, incydent miał miejsce w środowy wieczór na terenie jednej z prywatnych posesji w Orchówku.

 

Goście zgromadzeni na spotkaniu doświadczyli horroru w momencie, kiedy łatwopalna ciecz, wykorzystywana do kominka, nagle się rozlała. W wyniku tego niefortunnego wypadku siedem osób, w wieku od 24 do 40 lat, stało się ofiarami płomieni.

 

Najbardziej dotknięta tragicznymi wydarzeniami została jedna osoba, która odniosła oparzenia trzeciego stopnia na znacznej powierzchni ciała. Natychmiastowo została przetransportowana śmigłowcem do najbliższego szpitala — relacjonował dyżurny strażaków.

 

Jolanta Fraszyńska ZROBIŁA TO po 55 latach! „Mój coming out”

 

Pozostałe osoby, które ucierpiały w wyniku tego tragicznego incydentu, odniosły głównie poparzenia drugiego stopnia. Obejmują one obszary takie jak twarz, tors, ręce oraz nogi.

 

Taka nagła eskalacja wydarzeń zaskoczyła wszystkich obecnych na spotkaniu. Wielu z nich, świadkami dramatu, natychmiast podjęło działania ratunkowe, próbując złagodzić cierpienie rannych, zanim przybyła pomoc medyczna.

 

Lokalne władze oraz służby ratunkowe natychmiast zareagowały na sytuację. Zmobilizowano wszystkie dostępne środki i zapewniono kompleksową pomoc poszkodowanym oraz ich rodzinom.

 

Tragiczny wypadek ten stanowi przestrogę dla wszystkich, przypominając, jak ważne jest bezpieczne korzystanie z wszelkiego rodzaju substancji łatwopalnych oraz zachowanie ostrożności podczas spotkań towarzyskich. Oby ta bolesna lekcja była dla nas wszystkich przypomnieniem, by nigdy nie lekceważyć ryzyka i zawsze zachowywać czujność wobec potencjalnych zagrożeń.

 

Źródło: onet.pl

PODKARPACIE: dwie osoby zatruły się mięsem z targowiska. RCB wydało alert

Komentarze