Martyna Wojciechowska ZAŁOŻYŁA nietypową FUNDACJĘ! Celem instytucji będzie…

Martyna

Martyna Wojciechowska znana z programu pt: „Kobieta na krańcu świata” swoje urodziny postanowiła połączyć z nowym projektem.

Kobieta na Krańcu Świata to właśnie Martyna, ponieważ wielokrotnie udowadnia, że niemożliwe nie istnieje. Podróżuje w najbardziej dalekie zakątki świata i poznaje tamtejsze kultury.

 

Martyna sięga jeszcze gdzieś dalej, ponieważ jej podróże nie są tylko oparte na zwiedzaniu i podziwianiu krajobrazów. Wczuwa się w życie ludzi, którzy stanowią zupełnie odrębną cząstkę danego miejsca, są to przeróżne rasy i wyznania oraz wartości jakie reprezentują.

 

Przypominamy, że w Tanzanii gwiazda ma adoptowane 3 córki i z tym też wiąże się jej nowy projek jakim jest Fundacja. Martyna Wojciechowska 28 września skończyła 45 lat. Dziennikarka jak co roku spędziła ten dzień z rodzicami, którym wielokrotnie dziękowała za wsparcie we wszystkim, co robi.

 

ZOBACZ TEŻ:W Polsce grasuje puma! Służby ostrzegają, aby zachować ostrożność!

 

Tym razem urodzinowe spotkanie odbyło się w jednym z warszawskich klubów. W nim właśnie ogłoszono inaugurację nowego projektu prowadzącej „Kobiety na krańcu świata”.

Fundacja jaką założyła Martyna Wojciechowska nazywa się „UNAWEZA”. Słowo to w języku suahili oznacza „możesz”. Jej celem jest zapewnienie kobietom i dzieciom dostępu do edukacji, opieki medycznej oraz realizacji ich marzeń.

Celem fundacji będzie pomoc w wielu zakątkach świata, ale na początek jej rola skoncentruje się właśnie na  Tanzanii. Dziennikarka nie wyklucza, że „UNAWEZA” zajmie się też podopiecznymi z Polski.

 

ZOBACZ TEŻ:Pracowałeś przed monitorem kineskopowym? MOŻESZ ZAŻĄDAĆ PIENIĘDZY OD ZUS!

 

Martyna wielokrotnie podkreśla nie tylko w wywiadach, że sukces zawdzięcza swoim rodzicom, którzy wychowywali ją od zawsze w poczuciu bezpieczeństwa i wolnośći. Wartości, które wyniosła z rodzinnego domu, ukształtowały w niej pewność siebie oraz brak ograniczeń w życiu.

„Mamo, Tato dziękuję za wasze wsparcie od najmłodszych lat, dzięki wam jestem dzisiaj tu, gdzie jestem” – napisała pod pamiątkowym zdjęciem na Instagramie.

 

https://www.instagram.com/p/B3AY9eLgdvq/?utm_source=ig_web_copy_link

 

Źródło:Instagram

Komentarze