W tych miejscach jest najlepszy MIKROKLIMAT! Na czym polega KLIMATOTERAPIA i dla kogo jest zalecana?

klimatoterapia

Leczenie klimatem znane jest od wieków. Dziś postrzegane jako klimatoterapia jest szczególnie zalecana dla tej określonej grupy osób.

Leczenie klimatyczne polega na wykorzystywaniu właściwości klimatycznych danego obszaru, które mogą wpływać korzystnie i neutralizować dane schorzenia.Dzieje się to również z za sprawą mikroklimatu, który może poprawiać nasze samopoczucie.

 

Specjaliści podkreślają, że okres leczenia klimatycznego nie powinien być krótszy niż 2 tygodnie, ponieważ mniej więcej tyle trwa adaptacja organizmu do nowych warunków.

Co zawierają zabiegi klimatoterapeutyczne?

Zalicza się do nich: kąpiele słoneczne (helioterapia), kąpiele powietrzne (aeroterapia), zabiegi powietrzno-ruchowe, kąpiele morskie, inhalacje naturalnego aerozolu morskiego. Szczególnym rodzajem klimatoterapii jest talasoterapia wykorzystująca naturalne walory lecznicze morza.

 

Jak poszczególne rejony wpływają na dane schorzenia?

 

Klimat nadmorski zalecany jest osobom zmagającym się z niedoczynnością tarczycy, chorobami układu krążenia, schorzeniami układu oddechowego.

Klimat górski zalecany jest dla alergików, dla osób po zabiegach chirurgicznych wszystkich układów, z wyjątkiem nowotworów. Świetnie sprawdzi się w przypadku ludzi z osłabioną odpornością oraz  chorobami układu oddechowego.

 

Pamiętajmy, że swoistą terapią jest dla nas chociażby spacer do lasu. Przebywanie w lesie doskonale dotlenienia organizm, udrażnia drogi oddechowe i poprawia nastrój. 

 

ZOBACZ TEŻ:Nie żyje były więzień obozu koncentracyjnego Aushwitz. Bohater wojenny miał 98 lat

 

Źródło:gazeta.pl/pixabay

Komentarze