Nowy trop w sprawie morderstwa PAWŁA ADAMOWICZA!

Nowy trop w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza. Kilkanaście dni przed zamachem na prezydenta Gdańska w sieci pojawił się tajemniczy wpis z którego wynika, iż jego autor prawdopodobnie wiedział o planowanym zabójstwie. Sprawę bada policja i prokuratura.

Paweł Adamowicz został zamordowany 13 stycznia podczas 27 finału WOŚP w Gdańsku. Kilka dni wcześniej, w sieci pojawił się wpis o treści:

„Ja cierpliwie czekam na informacje o śmierci, która będzie na pierwszej stronie każdej gazety…”. Komentarz pojawił się 31 grudnia na portalu trojmiasto.pl pod artykułem o śmierci gangstera Artura W. 

Należy przypomnieć, że Stefan W. przebywał wtedy na wolności. Trzy tygodnie wcześniej wyszedł z więzienia.  Odsiadywał wyrok 5 lat i 6 miesięcy więzienia za napady na placówki bankowe z atrapą broni. Niedługo potem jego matka informowała policję, iż jej syn może zagrażać społeczeństwu.

Pozostaje pytanie, czy Stefan W. powiedział komuś o swoich planach? Tą sprawą zajmuje się prokuratura w Gdańsku. Policji udało się dotrzeć do osoby, do której należał adres IP, jednak nie był to autor wpisu.

„Zależy nam, aby dokładnie zweryfikowano wszelkie informacje dotyczące śmierci Pawła Adamowicza” – zapwenił pełnomocnik rodziny Adamowiczów, mec. Jerzy Glanc w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. Aczkolwiek rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk powiedziała wyżej wymienionemu dziennikowi, iż do tej pory nie ustalono, czy wpis związany jest z zabójstwem Pawła Adamowicza.

Komentarze