Jezus-gej oburzył Jarosława Gowina. “Usunąć ten bluźnierczy film”

Kolejna produkcja Netflixa podpadła polskim politykom. Po kłamstwach historycznych w serialu “Iwan Groźny z Treblinki”, przyszedł czas na “Pierwsze kuszenie Chrystusa”. W czym rzecz?

Jakiś czas temu w polskich mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat poprawności map przedstawiających lokalizację niemieckich obozów zagłady na terenie ziem należących obecnie do Polski. Problem leżał w tym, że na mapce widniał obecny podział polityczny, a obozy zagłady pojawiające się na naszych ziemiach w czasie II wojny światowej nie były polską inicjatywą. Wtedy te tereny znajdowały się pod niemieckim panowaniem, a w filmie nie było to dostatecznie zaznaczone. W tym przypadku więc sprzeciw polskich władz był w pełni zasadny. Teraz rzecz dotyczy brazylijskiej produkcji, która dotyka tematów religijnych. Czym jest “Pierwsze kuszenie Chrystusa”?

Czytaj także: Dostałeś wiadomość od Allegro? Nie przelewaj żadnych pieniędzy!

Kontrowersja goni kontrowersję

Film został nakręcony przez grupę komediową Porta dos Fundos z Brazylii. Jego fabuła dotyczy życia Jezusa. Historię tę ukazano jednak w dosyć kontrowersyjny sposób. 

Cała narracja utrzymana jest w żartobliwym klimacie, a produkcji nie można odmówić miejscami naprawdę zabawnych zwrotów akcji. Dialogi jednak są często niezbyt ambitne. Co jednak najbardziej oburza krytyków?

Przedstawiony w filmie Jezus jest homoseksualistą. Do tego narzeka, że wcale nie chce być czynić cudów i być Zbawcą. Dodatkowo zwraca uwagę na fakt, że jego los ustalono z góry i nikt nie brał pod uwagę jego marzeń. Chłopak woli… podróżować po świecie ze swoim partnerem. 

Czytaj także: Skoczek zakończył karierę, bo dostał ofertę pracy z Polski

 W sieci powstały petycja nawołująca do usunięcia “bluźnierczego filmu” z platformy. Link do niej na swoim twitter’owym koncie udostępnił Jarosław Gowin. Czy takie działanie w tym przypadku jest uzasadnione? 

Warto zauważyć, że dosyć niedawno na Netflixie pojawiła się jeszcze jedna produkcja autorstwa komików z Brazylii. Jest ona inspirowana filmem Kac Vegas, ale w rolach głównych obsadzono… postacie religijne. W tym przypadku nie rozpętała się taka burza.

Komentarze