PiS znów zaskakuje! Tym razem rząd zadba o młodych

Partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS) ogłosiła nową obietnicę wyborczą pod nazwą „Bon szkolny — Poznaj Polskę”. Według zapowiedzi partii, program ten ma na celu dofinansowanie dwudniowych wycieczek edukacyjnych dla każdej klasy i każdego ucznia w Polsce. PiS podkreśla, że chce inwestować w młodych ludzi, aby umożliwić im poznanie kultury, historii i osiągnięć Polski. Ma to też na celu wzbudzić dumę z bycia Polakiem, mówienia polskim językiem i z symboli narodowych.

Minister edukacji Przemysław Czarnek w oficjalnym nagraniu wyjaśnił, że Polska jest piękna i ma bogatą historię, a patriotyzm i świadomość narodowa powinny być integralną częścią edukacji. Czarnek nazwał to podejście „pedagogiką dumy” i podkreślił, że znajomość polskiej kultury i historii powinna stanowić fundament wychowania patriotycznego i obywatelskiego.

Według zapowiedzi programu „Bon szkolny — Poznaj Polskę”, już od wiosny przyszłego roku każda klasa i każdy uczeń w Polsce otrzyma wsparcie finansowe na zorganizowanie jedno- lub dwudniowej wycieczki edukacyjnej. Dla praktycznie 5 milionów uczniów oznacza to możliwość odwiedzenia najważniejszych miejsc w Polsce.

Minister Czarnek podkreślił, że celem programu jest umożliwienie młodym ludziom identyfikację się z polską kulturą, osiągnięciami kraju oraz bycie dumnych z języka i symboli narodowych. W ramach programu „Poznaj Polskę” polskie muzea, centra nauki, zabytki miast i uroki polskiej wsi zostaną wykorzystane jako miejsca edukacji i wzbogacenia wiedzy uczniów.

PiS podkreśla również, że program ten przyniesie korzyści sektorowi turystycznemu oraz polskim przewoźnikom. Partia rządząca twierdzi, że tylko ona jest w stanie zrealizować ten ambitny program.

Ta inicjatywa PiS to część serii obietnic wyborczych ogłaszanych przez partię. Premier Mateusz Morawiecki wcześniej przedstawił plan modernizacji osiedli z tzw. wielkiej płyty. Obiecał także zwiększenie finansowania szpitalom w celu poprawy jakości posiłków w placówkach medycznych. Dodatkowo, program „Lokalna półka” ma wprowadzić obowiązek, aby markety w swojej ofercie miały minimum 2/3 owoców, warzyw, produktów mlecznych i mięsnych oraz pieczywa pochodzących od lokalnych dostawców. PiS intensywnie przygotowuje się do zbliżających się wyborów, wprowadzając nowe pomysły i propozycje mające przyciągnąć wyborców.

Zobacz także: Warszawa: zderzenie auta z autobusem. Kierowca samochodu nie żyje

Komentarze