Polacy w szoku! Owsiak mówi szpitalom NIE!

Koronawirus zaatakował Polskę. Jurek Owsiak posłuchał prośby pewnego lekarza. Szef WOŚP wystosował apel o odpowiedzialne zachowanie. Jak dodał Orkiestra nie funkcjonuje jak do tej pory.

 

Jurek Owsiak napisał na Facebooku o wielkiej ilości maili jakie otrzymuje. Szef WOŚP zacytował jedną z wiadomości. Napisał ją lekarz – kardiolog. Poprosił by Polacy zachowali się odpowiedzialnie.

 

„Jesteśmy odpowiedzialni za siebie i osoby wokół. Bo od tego, czy zostaniemy w domu i nie będziemy szerzyć łańcucha epidemiologicznego, zależy życie nasze i innych. Myślę, że świadomość ludzi jest różna i trzeba tę świadomość szerzyć i rozwijać. Proszę, aby pan zwrócił się do młodych ludzi, że przerwa w szkole nie oznacza ‚koronawakacji’, tylko czas świadomej postawy i pewnych ograniczeń. Niech młodzi też pomogą starszym, choćby w zakupach” – napisał do Owsiaka lekarz. Jerzy Owsiak wpis opatrzył swoją odpowiedzią : 

-Po tysiąckroć podpisuję się pod tym obiema rękami. Jak tylko możemy, to spędzajmy ten czas w jak najwęższym gronie!”

Jerzy Owsiak dodał, że jest kompetnie zaskoczony pytaniami, jakie szpitale kierują w stronę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Placówki medyczne pytają o… maseczki.

-Czy mamy może na sprzedaż maseczki”. „Nie, nie mamy. Mam nadzieję, że system, który miał czas, aby przygotować się do każdego scenariusza, zapewni placówkom w Polsce właściwy zapas maseczek, specjalnych kombinezonów, gogli, rękawiczek, generalnie tego wszystkiego, co jest teraz numerem jeden w zabezpieczeniu lekarzy i pracowników personelu medycznego – pisze szef WOŚP.

 

Komentarze