Rosja SYMULOWAŁA w KALININGRADZIE ATAK JĄDROWY!

Rosyjska armia przeprowadziła w Kaliningradzie symulowany atak z użyciem Iskanderów. Te rakiety są w stanie przenosić głowice jądrowe.

Atak jądrowy?

W środę ćwiczenia wojsk rosyjskich odbyły się w obwodzie kaliningradzkim. Miały miejsce tuż przy polskiej granicy. Rosyjskie Ministerstwo Obrony Narodowej podało:

Siły przećwiczyły symulowane ‚elektroniczne wystrzelenie’ mobilnych systemów rakiet balistycznych Iskander zdolnych do przenoszenia broni jądrowej

Ćwiczenia rosyjskie zakładały, że wyrzutnie rakiet przemieściły się na wskazane wcześniej stanowisko. Potem wykonano pojedyncze oraz grupowe starty rakiet Iskander na cele, które symulowały inne wyrzutnie. Oprócz tego celem stały się lotniska, stanowiska dowodzenia, punkty strategiczne. Po oddaniu ostrzału żołnierze zmieniali pozycje z wyrzutnią rakiet, po to, by uniknąć odwetu.

Moc Iskanderów

Od początku inwazji Rosji na Ukrainę Putin zapowiadał, że Rosja jest w stanie użyć broni jądrowej. Iskandery są lądowymi pociskami balistycznymi, które mają zasięg od 500 do 700 km. Rakiety mogą też przenosić głowice burzące i jądrowe. Mają 7 metrów długości i wagę 4 ton. Poruszają się z prędkością 7,5 tys km/h. Stacjonują w Kaliningradzie. W ciągu 3 minut dolecą do Warszawy. W skład jednej brygady takich rakiet wchodzi 100 jednostek sprzętu wojskowego i 10 wyrzutni. Do tego pojazdy bojowe, obsługi technicznej rakiet, samobieżne stacje diagnostyczno-remontowe dla środków łączności.

Źródło: Interia

Zdjęcie: Pexels

 

Komentarze