TO pytanie z Milionerów zaszokowało widzów! Wszyscy szukają odpowiedzi!

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego. Od początku jego powstania emituje go stacja telewizyjna TVN.

Program jest oparty na brytyjskim formacie „Who wants to be Millionaire”? Główną nagrodą jest milion złotych, a dotychczas w polskiej edycji programu udało się to trzem uczestnikom.

 

Żeby zdobyć główną wygraną należy odpowiedzieć na 12 pytań, które mogą wprawić niejednokrotnie w zakłopotanie. Niektóre pytania dają wiele do myślenia, a sprawiają nawet wrażenie niezrozumiałych. Jak więc można poprawnie odpowiedzieć na pytanie nie rozumiejąc go? W takich momentach uczestnicy z pewnosią sięgają po jedno z kół ratunkowych.

 

W ostatnim wydaniu do walki o milion złotych przystąpiła pani Dorota Rutkowska-Skwara, urzędniczka z Warszawy. Pytanie jakie otrzymała wyglądało następująco i dotyczyło słowa „kulak”.

 

Gdzie kulak miał kulak?

A:w głowie

B:na końcu ręki

C:na lokacie

D:na półce pod powałą

 

ZOBACZ TEŻ:STRESUJESZ SIĘ przed egzaminem lub ważnym spotkaniem? Przed wyjściem z domu zastosuj TO!

 

Co oznacza określenie kulak?

 

To słowo ma kilka znaczeń. Przede wszystkim tym stwierdzeniem określało się chłopów- „wrogów ludu”, niechętnych komunistycznej władzy i przymusowej kolektywizacji wsi. Wyrażenie kulak oznaczało również zaciśniętą pięść.

Poprawną odpowiedzią jest „B”-kulak miał kulak na końcu ręki. Czy dałbyś radę wskazać poprawną odpowiedzieć na to pytanie?

 

ZOBACZ TEŻ:TO strażacy zobaczyli we wraku auta! Musieli zasłaniać oczy!

 

Źródło:tvn24

Źródło zdjęcia:Instagram

Komentarze