Tragiczna informacja! Polska w nowym EPICENTRUM pandemii Koronawirusa!

Europa w epicentrum pandemii koronawirusa. „Dziennie więcej przypadków niż w szczycie epidemii w Chinach” – wynika z informacji przekazanych przez WHO.

Koronawirus błyskawicznie rozprzestrzenia się po Europie. Na temat koronawirusa ponownie
wypowiedział się szef WHO Tedros Adhanom. Podczas specjalnej konferencji prasowej poinformował on, że Stary Kontynent stał się nowym epicentrum pandemii wirusa COVID-19.
„..stwierdzono większą liczbę zgłoszonych przypadków i zgonów niż reszta świata łącznie, z wyjątkiem Chin”. – usłyszeliśmy z ust szefa WHO.

„każdego dnia zgłaszanych jest więcej przypadków niż w szczycie epidemii w Chinach”. – dodał Andhanom.

Łącznie na całym świecie odnotowano ponad 5 tysięcy zgonów – wynika z informacji WHO. Na całym globie potwierdzono już około 132 tys. zachorowań z 123 krajów

 

Tymczasem w Polsce dziś po południu ministerstwo zdrowia potwierdziło cztery kolejne przypadki zachorowania na Koronawirus.Łącznie w Polsce odnotowano już 68 przypadków osób zakażonych koronawirusem, w tym jedna  pacjentka zmarła.

W czwartek w jednym z poznańskich szpitali zmarła chora na koronawirusa 57-latka. Kobieta znalazła się w szpitalu w stanie określanym jako ciężkim. Minister zdrowia, Łukasz Szumowski informował o wymaganiu podawania pacjentce leków, które w znaczącym stopniu obniżyły jej odporność

 

Komentarze