W tym BANKU OSZUŚCI przejmują konta! Uważaj jeśli masz konto w…

oszuści

Największy bank w Polsce wydał ostrzeżenie! Oszuści mogą podszywać się przez telefon pod pracowników banku.

„Oszuści udają pracowników PKO Banku Polskiego, powołują się na dyrektywę PSD2 i proszą o zainstalowanie dodatkowego oprogramowania, które prześlą mailem” – takie ostrzeżenie widnieje na stronie internetowej banku PKO BP.

 

Oprogramowanie to ma pozornie służyć autoryzacji transakcji, a tak naprawdę może wyłudzać dane logowania i kody autoryzacyjne.

Ponadto bank PKO BP upomina: „Nie podawaj rozmówcy żadnych danych, nie zgadzaj się na przesłanie oprogramowania i natychmiast poinformuj nas o tej sytuacji”. 

 

Pracownicy banku podkreślają, aby nie uruchamiać na swoim emailu żadnych załączników pochodzących z niewiadomego źródła. W momencie, jeśli uruchomimy załącznik takiej fałszywej wiadomości, prawdopodobnie zainstalujemy na swoim urządzeniu złośliwe oprogramowanie, które pozwoli przestępcom zdobyć poufne dane logowania do bankowości elektronicznej. W ten sposób oszuści mogą przejąć kontrolę i wgląd do naszego konta bankowego.

 

Bank PKO BP  przypomina na co zwracać szczególną uwagę:

 

1. Nie otwieraj załączników z niepewnych źródeł i nie klikaj w podejrzane linki.

2. Bank nie prosi o instalację żadnego dodatkowego oprogramowania w związku z wejściem w życie dyrektywy PSD

3. Jeśli odbierzesz podejrzany telefon od osoby podającej się za pracownika banku i masz wątpliwości, czy powinieneś podawać dane, skontaktuj się z zaufanym pracownikiem swojego banku lub przyjdź do placówki osobiście.

 

ZOBACZ TEŻ:Dosłownie „zawinął” auto wokół drzewa! Co z kierowcą???

 

Tzw. cyberprzestępcy mogą podszywać się m.in. pod mBank, Bank Pekao, Credit Agricole czy Bank Pocztowy. Warto też zwracać uwagę na adresy internetowe serwisów, które wykonują szybkie przelewy – Dotpay, PayU, czy Przelewy24.

 

Źródło:gazetapomorska/pixabay

Komentarze