ZASKAKUJĄCE WYNIKI NAUKOWCÓW: im częściej przeklinasz, tym rzadziej…

Naukowcy na łamach „Social Psychological and Personality Science” wykazali interesującą zbieżność osób, które mają częstszą tendencję do przeklinania.

Z jednej strony przeklinanie może być odbierane jako łamanie poprawnych zasad dobrego wychowania oraz jako nietaktowne zachowanie wiążące się z brakiem kultury.

 

Z drugiej zaś strony język z wykorzystaniem przekleństw wydaje się bardziej autentyczny, dzięki czemu jego użytkownicy mogą wydawać się bardziej szczerzy. W momencie przeklinania budzą się w nas autentyczne emocje i odczucia, a wulgaryzmy w jakiś sposób mogą odzwierciedlać realność naszej osobowości. Oczywiście wszystko będzie zależeć od temeramentu każdego z nas.

 

Badacze z Uniwersytetu w Maastricht w Holandii postanowili odpowiedzieć na pytanie czy rzeczywiście osoby prawdomówne używają częściej przekleństw?

 

Ponadto badani oszacowali w kwestionariuszu częstotliwość używania przekleństw oraz własną gotowość do ich użycia w określonych sytuacjach. Byli również proszeni o wypisanie wulgaryzmów, których używają najczęściej.

 

ZOBACZ TEŻ:Turyści zboczyli z trasy. Na jednym ze szczytów KALIFORNII odkryli coś koszmarnego!

 

Najistotniejszym powodem stosowania przekleństw była ekspresja negatywnych emocji, nawyki oraz zachowanie zgodne ze swoim aktualnym samopoczuciem.

 

„Badania pokazują, że osoby, które często przeklinają, charakteryzują się wysoko rozwiniętą inteligencją werbalną. Nasze badania pokazują, że są również bardziej szczere”– komentują badacze eksperymentu.

 

ZOBACZ TEŻ:Watykan: Kościół chce uznać NOWY GRZECH! Będzie on dotyczył ludzi, którzy…

 

Źródło:focus.pl/pixabay

Komentarze