Badania potwierdzają: ta czynność REGENERUJE MÓZG natychmiast!

czynność

Kanadyjscy naukowcy udowodnili, że regularny wysiłek może wzmagać produkcję neuropeptydu odpowiedzialnego za tworzenie się synaps i przemiany metaboliczne w mózgu.

Wykonywanie tej czynności wpływa na dobry nastrój oraz szybsze zapamiętywanie informacji. 

 

Badania specjalistów z Uniwersytetu w Ottawie potwierdzają, że jeśli regularnie biegamy, ćwiczymy lub podejmujemy się wysiłku fizycznego, to wtedy  najbardziej wdzięczny będzie nam za to nasz mózg.

Zwiększona produkcja neuropeptydu (VGF) wpływa na przemiany metaboliczne zachodzące w mózgu oraz tworzenie się synaps, czyli połączeń nerwowych.

 

„Dzięki temu mózg może się szybciej zregenerować, nie mamy problemu z utrzymaniem dobrego nastroju, a na dodatek możemy zapamiętać więcej danych” – dowodzą naukowcy na łamach „Cell Reports”.

 

Według specjalistów regularne bieganie pobudza produkcję substancji, która sprzyja regeneracji mózgu. Ponadto sport może działać jako terapia hormonalna, a potwierdza to wydzielany podczas wysiłku fizycznego hormon (iryzyna). Hamuje on proces tworzenia się tłuszczu zapasowego w naszym organizmie.

 

Warto nie zapominać o korzyściach wynikających z samego pójścia na spacer. Wystarczy 25 minut dziennie spacerować, aby odciążyć mózg i poprawić nastrój.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Grecja: szokujące odkrycie na DNIE morza!

 

 

Badania przeprowadzone przez American Society of Clinical Oncology (Amerykańskie Stowarzyszenie Onkologii Klinicznej) wykazały, że kobiety, które spacerowały około 25 min dziennie po zdiagnozowaniu u nich raka piersi, miały o 50% większe szanse na wyjście z choroby. Podobne efekty zaobserwowano w przypadku osób chorych na raka jelita grubego oraz raka prostaty.

 

 

 

Źródło:radiozetzdrowie/pixabay

Komentarze