Nielegalni imigranci w Niemczech! „Polska nie rejestruje wystarczająco osób ubiegających się o azyl”…

W Niemczech narasta trudna sytuacja związana z nielegalnymi imigrantami, którzy pragną dostać się do innych zachodnich państw, szczególnie do Niemiec. Szlak przerzutowy prowadzi nie tylko przez Białoruś, ale również przez Ukrainę, która jest obecnie targana wojną.

Niemieckie landy Saksonia i Brandenburgia od dłuższego czasu domagają się stacjonarnych kontroli granicznych z Polską, aby stawić czoła problemowi nielegalnej imigracji. Jednak, polityka władz w Warszawie wydaje się potęgować ten problem, co powoduje frustrację wśród niemieckich władz.

Minister spraw wewnętrznych Saksonii, Armin Schuster, ostrzega przed ponownym wzrostem liczby osób ubiegających się o azyl od września. Lokalne władze, takie jak Saksońska Rada ds. Uchodźców, apelują do rządu federalnego o wprowadzenie stacjonarnych kontroli na granicy z Polską i Czechami. Jednak problem polega na tym, że wielu imigrantów, którzy przedostają się przez Polskę lub Czechy, nie jest jeszcze zarejestrowanych. Utrudnia to procedurę odrzucenia ich wniosków o azyl.

Dave Schmidtke z Saksońskiej Rady ds. Uchodźców zwraca uwagę na sprytną politykę Polski. Uważa, że nie rejestruje wystarczająco osób ubiegających się o azyl, co pozwala imigrantom na kontynuowanie swojej podróży na zachód, w kierunku Saksonii. To stanowi wyzwanie dla niemieckich władz, które nie mogą skutecznie kontrolować tego ruchu imigracyjnego.

Dodatkowo, sytuacja się komplikuje, ponieważ nielegalni imigranci coraz częściej wybierają Ukrainę jako nowy szlak przerzutowy. Mimo ogarniającej kraj wojny, przemytnicy organizują transport imigrantów do Niemiec, a miejsce w minibusie może kosztować nawet tysiąc euro.

Niemiecka policja również zmaga się z trudnościami. Policja federalna jest obecnie na granicy wytrzymałości. Dlatego inne siły z innych krajów związkowych muszą przybywać do Saksonii, aby udzielić wsparcia. Przypomniano również, że Bawaria na granicy z Austrią kontrolowana jest od jesieni 2015 roku, kiedy to dziesiątki tysięcy uchodźców i migrantów przemieściło się szlakiem bałkańskim z Grecji do Europy Zachodniej.

Problem nielegalnej imigracji stanowi wyzwanie zarówno dla Polski, jak i dla Niemiec. Konieczne jest podjęcie wspólnych działań, aby skutecznie zarządzać migracją i zminimalizować zagrożenia związane z nielegalnym przekraczaniem granic. Współpraca między państwami i skuteczne działania w obszarze rejestrowania i monitorowania imigrantów mogą przynieść korzyści i przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na granicach europejskich.

Zobacz także: Grupa Wagnera przy polskiej granicy! Czy Polakom coś grozi?

Komentarze