Posłowie PiS wyśpiewali hymn dla Wąsika i Kamińskiego! Potem skandowali „uwolnić posłów”!

posłowie-samolotu-zapłacił-podatnik

Podczas ostatnich obrad Sejmu doszło do emocjonującego momentu, gdy posłowie z partii PiS postanowili spontanicznie odśpiewać hymn Polski. W geście jedności i patriotyzmu wszyscy politycy tej koalicji wstali z miejsc, aby wspólnie zaśpiewać narodowy hymn. Jednakże zarejestrowane przez kamery wydarzenie zyskało na kontrowersyjności, gdy jeden z posłów, a zarazem minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz, nie podjął decyzji o wstaniu i pozostał na swoim miejscu podczas śpiewania hymnu.

Incydent ten wywołał burzę w mediach społecznościowych, a reakcje były różne. Sienkiewicz tłumaczył swoje zachowanie na Twitterze, nazywając hymn śpiewany przez posłów PiS „argumentem za wypuszczeniem prawomocnie skazanych panów Kamińskiego i Wąsika” i określając inicjatorów śpiewania jako „specjalistów od szargania świętości”.

Cała sytuacja miała miejsce na tle już emocjonujących obrad Sejmu, które rozpoczęły się od momentu, gdy pojawiło się zdjęcie polityków Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, obecnie przebywających w więzieniu. Galerię Sejmu wypełniły także ich żony, witane przez posła PiS Mariusza Błaszczaka. Zainicjowanie śpiewania hymnu przez posłów PiS było kolejnym elementem wywołującym kontrowersje w trakcie tego posiedzenia.

Mariusz Błaszczak entuzjastycznie przywitał żony skazanych polityków, co spotkało się z owacjami ze strony posłów partii rządzącej, którzy zaczęli skandować „Uwolnić posłów”. Marszałek Szymon Hołownia próbował przywrócić porządek i kontynuować obrady, jednak jego apele nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. W trakcie tego zamieszania politycy PiS zdecydowali się na śpiewanie hymnu, co dodatkowo podgrzało atmosferę w sali obrad.

Całe wydarzenie pozostawiło wiele pytań i spekulacji dotyczących intencji i kontekstu śpiewania hymnu w trakcie burzliwych obrad. Incydent z ministrem kultury Sienkiewiczem stał się tematem dyskusji w przestrzeni publicznej, a postawa posła wzbudziła różne opinie i komentarze społeczne.

Źródło: onet.pl

Wykształcenie żon Kamińskiego i Wąsika! Tego nikt się nie spodziewał…

Komentarze