Przerażający wypadek w centrum stolicy! Samolot spadł na tłum przechodniów!

samolot

Do wstrząsającego wypadku doszło w centrum brazylijskiego miasta Belo Horizonte, stolicy stanu Minas Gerais. Mały, pasażerski samolot runął na ruchliwą ulicę, na której znajdowało się mnóstwo ludzi i samochodów. Awaria awionetki okazała się katastrofalna w skutkach. Śmierć na miejscu poniosły co najmniej trzy osoby.

Tragiczny wypadek w Belo Horizonte odbił się szerokim echem w całej Brazylii. Z ustaleń śledczych wynika, że jednosilnikowy samolot był nową, dopiero co sprzedaną maszyną. Jego właściciel wyruszył w dziewiczy rejs z lotniska Carlos Prates i po 1,3 km lotu rozbił się na jednej z ruchliwszych ulic 2,5 milionowego miasta. W wyniku tragicznego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł przechodzień na, którego spadła maszyna i kierowca samochodu, który nie zdążył wyhamować i wjechał w płonący wrak. 

 

 

 

Trzecią ofiarą śmiertelną był pasażer awionetki. O dziwo wypadek przeżył pilot maszyny. Mężczyzna z licznymi poparzeniami został przetransportowany do miejskiego szpitala w Belo Horizonte. Ofiar mogło być znacznie więcej, na szczęście większość przechodniów widząc bardzo nisko lecący samolot ukryła się w pobliskich sklepach. Uszkodzeniu uległo również 15 samochodów zaparkowanych wzdłuż ulicy. Wiadomo, że samolot był nowy i jego nabywca leciał do swojej posiadłości w Ilheus na wschodzie kraju. Póki co nie wiadomo co było przyczyną katastrofy.

 

 

ZOBACZ TAKŻE:Makabryczny wypadek na parkingu. 11-miesięczne dziecko wpadło pod (…)!

 

 

źródła: o2.pl, foto youtube.com

 

 

 

 

 

Komentarze