Tajwan: Kilkusetmetrowy most runął do zatoki! Trwają poszukiwania (…)!

most

Do makabrycznego wypadku doszło na Tajwanie (Azja). Zawalił się tam żelbetonowy, kilkusetmetrowy most, którego konstrukcja runęła do zatoki. Katastrofa wydarzyła się kiedy znajdowały się na nim ludzie i samochód ciężarowy. Pojazd i konstrukcja mostu spadły na płynące pod nim statki.

Katastrofa budowlana miała miejsce w mieście Nanfango położonym na wschodzie kraju. Z informacji podanych przez lokalne władze wynika, że most runął kiedy przebywało na nim 5 osób. Ofiar i poszkodowanych może być jednak znacznie więcej, ponieważ cysterna, która przejeżdżała nim w momencie wypadku i potężne, betonowe elementy mostu spadły na znajdujące pod nim łodzie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mogło przebywać w nich ok. sześć osób.

 

 

ZOBACZ:Gdynia: Rusztowanie ZAWALIŁO się na LUDZI!

 

 

Ratownicy i służby, które kilka minut po katastrofie pojawiły się na miejscu wyciągnęły z wody 10 osób. Poszkodowani trafili do miejscowego szpitala. Stan 6 pacjentów określany jest przez lekarzy jako bardzo ciężki. Póki co nie podano informacji czy ktoś poniósł śmierć w wyniku zawalenia mostu, ponieważ nadal trwają poszukiwania ludzi, których uznaje się za zaginionych. W internecie pojawiło się nagranie, które pokazuje moment zawalenia się mostu i spadającą na zacumowane w zatoce łodzie cysternę.

ZOBACZ TAKŻE:Ten most to sprawdzian nerwów dla każdego kierowcy. Odważyłbyś się? [VIDEO]

 

źródła: o2.pl, youtube.com foto youtube.com

 

 

 

Komentarze