TRAGEDIA na Ukrainie! GŁODNY kot wskoczył do wózka i…

kot

Na Ukrainie rozegrał się ostatnio prawdziwy dramat. Czy dało się jakoś uniknąć tej tragedii?

Winnica – miasto w środkowej części Ukrainy, nad Bohem, na wschodnim Podolu, stolica rejonu i obwodu winnickiego. To właśnie tutaj doszło ostatnio do straszliwej tragedii, w wyniku której śmierć poniosła 9-miesięczna dziewczynka – Alexandra.

Zwabiony mlekiem kot

Alexandra zmarła w wyniku uduszenia po tym, jak jeden z jej dwóch domowych kotów udusił ją podczas snu. Według The Sun, 22-letnia matka dziewczynki – Snezhana – zostawiła swoje dziecko w wózku na zewnątrz, podczas gdy sama wykonywała różne obowiązki w domu. Rodzina ma dwa koty. Kiedy matka dziecka wyszła przed dom, żeby zabrać córkę, zobaczyła jednego z nich leżącego na twarzy jej dziecka.

Rozpacz matki

Snezhana wrzasnęła i poruszyła wózkiem, co spowodowało, że kot z niego wyskoczył, ale kiedy wzięła w ręce Alexandrę, odkryła, że dziewczynka ​​nie oddycha. Przerażona matka wezwała pogotowie, ale ratownicy nie byli w stanie uratować dziecka.

kot
Pixabay

Chciał się ogrzać

Zapach mleka, ciepłe miejsce… Kot wsiadł do wózka, żeby się rozgrzać. Dziecko było dobrze ubrane, jego rączki były wyciągnięte do przodu. Kiedy przyjechaliśmy, dziecko wciąż było ciepłe…” – powiedziała wiejska sanitariusz Halyna Zacharukuk.

„Na miejscu zastaliśmy dziecko w stanie śmierci klinicznej. Karetka przyjechała bardzo szybko. Nie mogliśmy jej pomóc… Próbowaliśmy ją reanimować 30 do 40 minut, ale nie przyniosło to rezultatów” – dodała.

Sekcja zwłok

Lokalny policjant Pavlo Darmorgrai potwierdził historię matki, dodając, że ciało dziecka zostało nawet wysłane na sekcję zwłok. Wykazała ona, że dziewczynka zmarła z powodu uduszenia. Na jej ciele nie znaleziono jednak żadnych dodatkowych obrażeń, które wskazywałyby, że doszło do walki lub że kot wbił pazury w niemowlę.

Alexandra była jedynym dzieckiem Snezhany i jej męża Aleksandra. Oboje są zrozpaczeni swoją niewyobrażalną stratą.

Niech ta historia będzie przestrogą dla wszystkich właścicieli kotów, żeby zawsze mieli na oku śpiące niemowlęta w obecności swojego czworonoga.

Czytaj też: Czy spanie z kotem jest dobrym pomysłem? Wyniki badań zaskakują!

Źródło: The Sun

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze