WZMACNIA ŻYŁY i poprawia krążenie krwi w nogach! Dowiedz się, co osłabia ŻYLAKI!

żylaki

Niewątpliwie siedzący tryb życia i mała ilość ruchu sprzyja powstawania uczuciu ciężkich nóg, a w konsekwencji tworzeniu się żylaków.

Ból, uczucie ciężkości i opuchlizna to najczęstsze dolegliwości towarzyszące żylakom. Przy pierwszych niepokojących objawach lub dyskomforcie związanym z ciężkością nóg warto zacząć od naturalnych środków.

Przydatne okazują się napary z ziół, które przy regularnym stosowaniu mogą zapobiegać powstawaniu nowych pajączków i pękającym naczyniom krwionośnym.

 

Do ziół, które zdecydowanie osłabiają początkowe tworzenie się żylaków, należą:

Ruszczyk- inaczej zwany myszopłoch kolczasty to naturalny lek na żylaki.Wykazuje on właściwości przeciwzapalne i uszczelnia naczynia krwionośne. Niemieccy badacze dowiedli, że ekstrakt z myszopłochu kolczastego zwęża i wzmacnia żyły oraz poprawia krążenie krwi w nogach.

 

Kolejnym ziołem na żylaki jest wywar z dziurawca. Popularne zioło ma właściwości przeciwzapalne i może być stosowane na 2 sposoby. Dla wzmocnienia żył i poprawy krążenia warto pić napar z ziela dziurawca. Poza tym można sięgnąć po maść na żylaki z dodatkiem dziurawca. 

 

Oczar wirginijski jest bogaty w substancje przeciwzapalne oraz taniny. Świetnie sprawdzi się stosowany bezpośrednio na skórę, ale można również pić herbatę z tego zioła. Oczar zwęża żyły, poprawia krążenie krwi i zmniejsza stany zapalne.

 

Ponadto owoce borówki czarnej, czyli czernicy skutecznie wzmacniają ściany naczyń krwionośnych oraz tkankę łączną otaczającą żyły. Są za to odpowiedzialne flawonoidy obecne w tych owocach. W walce z żylakami warto też sięgnąć po maśći z kasztanowca.

 

ZOBACZ TEŻ:Czy piwo tuczy? Sprawdź, co mówią na ten temat specjaliści!

 

Pamiętajmy jednak, że zawsze należy uważnie obserwować swoje nogi, by móc być na etapie zapobiegania. Wtedy pajączki lub prawie niewidoczne obrzęki nie przekształcą się w żylaki.

 

Źródło:wpabczdrowie/pixabay

Komentarze