Paweł Domagała o relacji z Kościołem. Rozważał przystąpienie do wspólnoty protestanckiej
Paweł Domagała, znany i lubiany aktor oraz wokalista, od lat mierzy się z dylematem dotyczącym swojego związku z Kościołem katolickim. Choć silnie związał się z wiarą w Boga, to zarazem jest antyklerykałem. Wyraża swoje oburzenie wobec skandali i przestępstw, jakie miały miejsce w obrębie Kościoła. Wielokrotnie rozważał odejście z tej wspólnoty, ale ostatecznie pozostaje w niej, choć z wciąż ambiwalentnymi uczuciami.
Domagała jest rozpoznawany głównie jako aktor komediowy. Zdobył uznanie widzów za swoje role w filmach takich jak „Wkręceni” czy w serialu „O mnie się nie martw”. Ponadto, jego talenty muzyczne, wyrażane przede wszystkim w przebojowym utworze „Weź nie pytaj,” zdobyły mu fanów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Co ciekawe, niektóre z jego piosenek poruszają tematy religijne i duchowe, a utwór „Wracaj” to wręcz rozmowa z Bogiem. To jednak nie oznacza, że artysta chce być zaszufladkowany.
W rozmowie z RMF FM wyraził swoje zdanie na temat „kościołkowych klimatów”. Instytucja nie do końca go przekonuje i raczej nie chce być z nią identyfikowany. Paweł Domagała jest wierzącym chrześcijaninem, ale odbiega od tradycyjnego podejścia, które reprezentują jego rodzice. Przez pewien okres rozważał wręcz opuszczenie wspólnoty katolickiej.
Zdecydował się poszukiwać swojej duchowości w innych miejscach, rozważając możliwość przystąpienia do wspólnoty protestanckiej. Mimo dwóch lat poszukiwań i refleksji ostatecznie pozostał w Kościele katolickim. Jednak wciąż wewnętrznie boryka się z ambiwalentnymi uczuciami.
Domagała mówi otwarcie o swoich pragnieniach i marzeniach związanych z odejściem z Kościoła katolickiego. Chciałby być w stanie wyrazić swoje zdanie na temat skandalów i zaniechań w Kościele, nawet jeśli oznaczałoby to publiczne rozstanie. Jednak ostatecznie uznał, że nie jest to możliwe, ponieważ dla niego sprawy duchowe i religijne wciąż mają znaczenie właśnie w kontekście Kościoła katolickiego.
Dla Pawła Domagały Kościół pozostaje miejscem, gdzie duchowe aspekty jego życia łączą się w jedność, choć niosą ze sobą również wiele dylematów i rozterek. Jego historia jest przykładem złożoności związku wielu osób z instytucją religijną, w obliczu kontrowersji i skandali, jakie w ostatnich latach wstrząsnęły Kościołem katolickim.