Będzie GIGANTYCZNA kara dla Polsatu i TVN?! Ruszyło postępowanie

Czy będzie gigantyczna kara dla Polsatu i TVN? Właśnie ruszyło postępowanie w tej sprawie.

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny ruszył z postępowaniami przeciwko Telewizji Polsat i czterem spółkom grupy Discovery. Chodzi o tzw. pakietyzację kanałów.

Zobacz także: Friz zdradził, na co wyda MILION DOLARÓW! Cały internet w szoku!

Telewizja Polsat i spółki Discovery (Discovery Communications Benelux, Discovery Polska, Discovery Communications Europe i Eurosport) dystrybuują swoje kanały sieci kablowym i operatorom satelitarnym. Te jednak nie mogą wykupować pojedynczych stacji. Muszą decydować się na pakiety.

– Głos płynący z rynku był jednoznaczny i wskazywał na pogłębiającą się nierównowagę między nadawcami lub dystrybutorami a operatorami, za co w konsekwencji płacą konsumenci. Z naszych ustaleń w ramach postępowania wyjaśniającego wynika, że powyższy stan jest konsekwencją polityki sprzedażowej nadawców lub dystrybutorów telewizyjnych – Telewizji Polsat oraz spółek z grupy Discovery – powiedział Prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Oczywiście w teorii istnieje możliwość kupna jednego kanału. Cena ze taką stację jest jednak bardzo wysoka.

– Działania Telewizji Polsat i spółek z grupy kapitałowej Discovery mogą stanowić niedozwolone wykorzystywanie pozycji spółek na rynku dystrybucji programów telewizyjnych. Na ich praktykach mogą tracić operatorzy telewizji kablowych, którzy mają ograniczone możliwości swobodnego tworzenia oferty dla swoich odbiorców, ponieważ zmuszeni są kupować wiele kanałów i umieszczać je w konkretnych pakietach sprzedawanych potem widzom – dodał Tomasz Chróstny.

Za to wszystko Polsatowi in TVN grozi kara do 10 proc. rocznego obrotu.

Zobacz także: Bill Gates ROZWODZI się z żoną! Powód? „NIE MOŻEMY…”

Fot. Pixabay

Źródło: UOKiK

Komentarze