Pakistan: 6 dzieci i 2 dorosłych uwięzionych w wagonie kolejowym 365 metrów nad ziemią! [FILM]

Dramatyczna sytuacja rozegrała się w północno-zachodnim Pakistanie, gdzie osiem osób, w tym sześcioro dzieci, znalazło się w tarapatach na skutek awarii kolejki linowej. Wagonik wyciągu zawiśli w powietrzu na wysokości 365 metrów, w momencie gdy dzieci były w drodze do szkoły. Incydent wydarzył się 22 sierpnia około godziny 9 czasu lokalnego w prowincji Khyber Pakhtunkhwa, niedaleko miasta Battagram.

Według informacji przekazanych przez CNN, sześcioro dzieci jechało w wagoniku kolejki linowej wraz z dwiema osobami dorosłymi. Celem podróży było dotarcie do szkoły. Niestety, w pewnym momencie wyciąg przestał funkcjonować, pozostawiając pasażerów w zawieszeniu nad terenem górzystym.

Tanveer Ur Rehman, przedstawiciel lokalnych władz, podkreślił, że osoby uwięzione w wagoniku znajdują się na wysokości 365 metrów nad ziemią. Konieczne jest przeprowadzenie akcji ratunkowej z wykorzystaniem helikoptera i doświadczonych ratowników. Na szczęście, na ten moment nie ma informacji o obrażeniach u poszkodowanych.

 

Resort ds. zarządzania katastrofami w Pakistanie podał, że na miejsce zdarzenia skierowano helikopter należący do armii. Sytuacja jest nadzwyczajna i wymaga profesjonalnego wsparcia, biorąc pod uwagę trudności z dostępem do uwięzionych.

Kolejka linowa, która uległa awarii, pełniła rolę połączenia między dwiema miejscowościami. Konstrukcja wyciągu składała się z dwóch lin, z których jedna zerwała się, prowadząc do zatrzymania całego mechanizmu. Portal informuje, że podróżowanie do szkoły kolejką linową w tej górzystej części prowincji Khyber Pakhtunkhwa nie jest rzadkością, ale istnieje również ryzyko, związane ze stanem technicznym niektórych urządzeń.

Premier Pakistanu, Anwar-ul-Haq Kakar, w odpowiedzi na ten dramat, zarządził natychmiastowe zamknięcie wszystkich uszkodzonych i działających niezgodnie z przepisami wyciągów. To zdecydowane działanie ma na celu uniknięcie podobnych sytuacji w przyszłości i ochronę życia i zdrowia pasażerów korzystających z tego środka transportu.

Zobacz także: Meghan Markle wyda autobiografię? Rodzina królewska jest przerażona!

Komentarze