Odbicie gabinetu szefa TVP! W budynku pojawiła się policja [FILM]

Dzisiaj rano doszło do dramatycznych wydarzeń w siedzibie Telewizji Polskiej na Woronicza. Poseł Suwerennej Polski, Sebastian Łukaszewicz, opublikował na platformie X nagranie, które miało dokumentować próbę przejęcia gabinetu prezesa TVP, Mateusza Matyszkowicza. Około godziny wcześniej minister kultury ogłosił odwołanie szefów wszystkich mediów publicznych, co skierowało uwagę mediów na gmach na Woronicza.

Nagranie przedstawia chwilę, gdy do budynku przybył Piotr Zemła, nowo mianowany szef rady nadzorczej TVP. Towarzyszyli mu policjanci. W filmie Łukaszewicza widać, jak mężczyzna o imponującej posturze próbuje przedostać się do gabinetu prezesa, słychać przy tym okrzyki oburzenia. Posłowie z Suwerennej Polski, Marek Suski z PiS i Marcin Warchoł, również pojawiają się na nagraniu.

W trakcie konfrontacji poseł Łukaszewicz apeluje do Zemły, aby opuścił pomieszczenie, twierdząc, że przyszedł bezprawnie. Piotr Zemła, odparowuje, że działa zgodnie z decyzją ministra kultury. Nagranie jest pełne napięcia, a dialog między zainteresowanymi stronami wydaje się beznadziejny.

Na kolejnym materiale wideo, również opublikowanym przez Łukaszewicza, widzimy patrol policji stojący przed drzwiami pomieszczenia, do którego mieli się zaszyć nominowani przez resort kultury. Policjanci próbują wejść do środka, ale pomieszczenie jest zamknięte.

Poseł opisuje sytuację jako „zabarykadowanie się funkcjonariuszy, nominatów Tuska i Sienkiewicza”, dodając, że w środku znajduje się osiłek, który miał poturbować Joannę Borowiak. Nie można uzyskać odpowiedzi od osób wewnątrz.

Decyzja o zmianach personalnych w mediach publicznych została ogłoszona przez Ministerstwo Kultury po godzinie 10:00. W komunikacie resortu czytamy, że decyzję podjęto zgodnie z uchwałą Sejmu z 19 grudnia 2023 roku, mającą na celu przywrócenie ładu prawnego i rzetelności mediów publicznych. Oświadczenie Ministerstwa wskazuje, że odwołania dotyczące prezesa zarządu Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej zostały podjęte na Walnych Zgromadzeniach Akcjonariuszy.

Konsekwencje decyzji były natychmiastowe – stacje TVP Info i TVP3 przestały nadawać, zastępując je sygnałem TVP1 i TVP2. Sytuacja w Telewizji Polskiej rozwija się dynamicznie, a społeczeństwo oczekuje na dalsze wyjaśnienia i rozwinięcie wydarzeń.

Źródło: polsatnews.pl

SOPOT: Iwona Wieczorek odnaleziona? Przełom po przeszukaniu terenu Zatoki Sztuki

Komentarze