W TV Republika nazywa się imigrantów „niepotrzebnymi odpadami”. Propaganda trwa, padają okropne słowa

Kolejna kontrowersja wokół TV Republika wzbudza emocje społeczne. Tym razem to poseł Marek Jakubiak dołączył do kontrowersyjnych wypowiedzi dotyczących imigrantów, porównując ich do „niepotrzebnych odpadów”. Skandal ten stanowi kolejny epizod serii kontrowersyjnych wypowiedzi na antenie tej stacji, gdzie wcześniej swoje opinie wyrażali Jan Pietrzak i Marek Król.

W ostatnich dniach widzowie TV Republika byli świadkami szeregu skandalicznych wypowiedzi dotyczących imigrantów. W sylwestra Jan Pietrzak wypowiadał się o „barakach zbudowanych przez Niemców”, zaś 3 stycznia Marek Król sugerował, że imigranci powinni nosić czipy lub być tatuażowani. Teraz do tego kontrowersyjnego grona dołączył poseł Marek Jakubiak z Koła Poselskiego Kukiz’15.

W trakcie wystąpienia na antenie TV Republika Jakubiak stwierdził, że Polska może przyjąć kilkaset tysięcy imigrantów, lecz zaznaczył, że zawsze będzie to dla niego niewystarczające. W kontrowersyjny sposób porównał ich do „niepotrzebnych odpadów”, używając skandalicznego porównania do tirów przewożących odpady. Prowadzący program, Michał Rachoń, zareagował na te słowa, sugerując, że lepiej unikać takich niefortunnych porównań.

Po kontrowersji, Jakubiak zdecydował się odnieść do sprawy, zarzucając prowadzącemu, że wyciął jego wypowiedź w sposób niekorzystny. Poseł tłumaczył, że jego intencją było zasygnalizowanie istniejącego problemu związku z imigracją, a nie wywoływanie kontrowersji. Jednakże, jego kontekst spotkał się z krytyką ze strony opinii publicznej.

Warto przypomnieć, że wcześniejsze kontrowersyjne wypowiedzi Jan Pietrzaka oraz Marka Króla również wywołały oburzenie społeczne. Pietrzak mówił o barakach dla imigrantów w miejscach tragicznych wydarzeń z czasów II wojny światowej, podczas gdy Król sugerował, że najlepszym rozwiązaniem jest oznaczanie imigrantów za pomocą czipów lub tatuaży.

Kontrowersje wokół TV Republika podnoszą pytania o granice wolności słowa oraz etykę medialną. Czy tego rodzaju kontrowersyjne wypowiedzi są akceptowalne w przestrzeni publicznej, czy też powinny być poddane krytyce i potępieniu? To pytanie, które staje się coraz bardziej palące w kontekście polskiego krajobrazu medialnego i politycznego.

Źródło: gazeta.pl

PiS zaprasza Polaków na protest! Wydarzenie odbędzie się 11 stycznia

Komentarze